Польща - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Польща
По́льща, Річ Посполита По́льща (пол. Polska, Rzeczpospolita Polska) — держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств. Польща має державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході вона межує з Росією (Калінінградська область) та Литвою, на сході — з Білоруссю та Україною, на півдні — з Чехією та Словаччиною, на заході — з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря. Столицею Польщі є місто Варшава.

Площа Польщі становить 322 575 км², населення становить близько 38 млн осіб, вона є дев'ятою державою Європи за площею та восьмою за населенням. Близько 61% населення проживає у містах, найбільшими серед яких є Варшава, Краків, Лодзь, Вроцлав та Познань[1]. Офіційною мовою є польська.

Польща — індустріально-аграрна країна. Основою польської економіки є промисловість, а саме машинобудівна, металургійна, гірнича та хімічна промисловість. Вагому роль відіграє й сільське господарство: в країні є великим виробником картоплі та пшениці, розвинене свинарство, птахівництво та скотарство[1]. Грошовою одиницею є злотий.

Польська держава виникла наприкінці І тисячоліття н. е. В 1569 році в місті Любліні укладається угода, результатом якої є об'єднання Польського королівства та Великого Князівства Литовського в єдину державу — Річ Посполиту. Об'єднана держава проіснувала до кінця XVIII століття, коли землі Речі Посполитої були розділені між Росією, Австрією та Пруссією. До 1918 року польські землі входили до складу Росії, Австро-Угорщини та Німеччини. Після закінчення Першої світової війни Польщу проголошено незалежною державою. Офіційною датою проголошення незалежності вважається 11 листопада 1918 року.

Польща є членом багатьох міжнародних організацій, зокрема ООН, МВФ, Європейського союзу, НАТО, ОБСЄ, Ради Європи тощо.

Найбільші міста

міста > 300 000 (31.12.2007)

Варшава (Warszawa) — (місто 1 707 тис., агломерація 2 680 тис.)
Краків (Krako'w) — (756,6 тис.)
Лодзь (?o'dz') — (753,2 тис.)
Вроцлав (Wroc?aw) — (632,8 тис.)
Познань (Poznan') — (560,9 тис.)
Ґданськ (Gdan'sk) — (455,7 тис.)
Щецін (Szczecin) — (416,7 тис.)
Бидґощ (Bydgoszcz) — (361,2 тис.)
Люблін (Lublin) — (351,8 тис.)
Катовіце (Katowice) — (312,2 тис., агломерація 2 784 тис.).

 
Назад до змісту | Назад до головного меню