Фінляндія - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

ФінляндіяФінля́ндія (фін. Suomi, швед. Finland; офіційно Фінля́ндська Респу́бліка, фін. Suomen tasavalta, швед. Republiken Finland[3]) — держава у Північній Європі. Член Північної Ради (з 1956 року), Європейського Союзу (з 1995 року) і Шенгенської угоди (з 1996 року).

Межує на сході з Росією, на північному заході — із Швецією і на півночі — із Норвегією. На півдні і заході береги країни омивають води Балтійського моря і його заток — Фінської та Ботнічної. Столиця — Гельсінкі.

Незалежна держава з 6 грудня 1917 року.

За версією журналу Newsweek, країна займає 1 місце в списку «Найкращі країни світу»
Самі фіни не називають свою країну Фінляндією, для них це слово чуже, і має германське походження. У фінській мові навіть немає звуку «ф». Для них їхня країна — Суомі, а самі вони суомалайсет (народ Суомі). Історію походження назв Суомі та Фінлядія достеменно не встановлено. Раніше була поширена версія, що Суомі означає «країна боліт». Згідно з новітніми дослідженнями, «Суомі» походить можливо від прабалтійського *zemē, якому завдячують своїм походженням також слово «саами» і назва однієї з провінцій Фінляндії — Гяме. Ще одна гіпотеза вказує, що «суомі» утворилося від слова, яке означало «індоєвропеєць» і яке є спільнокореневим, напр., з латинським homo 'людина'. Звідси походить й стара українська назва місцевості — сумь або сум.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню