Швейцарія - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Швейцарія
Швейцарія (Швайцарія, нім. die Schweiz, фр. la Suisse, італ. Svizzera, рет. Svizra), офіційна назва Швейцарська Конфедерація (нім. Schweizerische Eidgenossenschaft, фр. Confe'de'ration suisse, італ. Confederazione Svizzera, рет. Confederaziun svizra) — нейтральна конфедеративна республіка в Західній Європі.

Датою створення Швейцарської Конфедерації прийнято вважати 1 серпня 1291 року, коли три лісові кантони (землі): Урі, Швіц і Унтервальден, відстоюючи незалежність від Габсбурґів, уклали з оборонною метою "вічний союз" (в рамках "Священної Римської імперії"). Як самостійна держава Швейцарія одержала міжнародне визнання за Вестфальським миром 1648 року. 19 серпня 1798 року в умовах французької окупації було проголошено Гельветійську Республіку, яка проіснувала до 1803 року і мала єдину конституцію. Віденський конгрес 1814-1815 рр. встановив кордони Швейцарії, близькі до сучасних, і гарантував її "вічний нейтралітет". 12 вересня 1848 року була прийнята конституція, яка утвердила Швейцарію як єдину конфедеративну державу.
________________________________________________________________

Населення Швейцарії - 7,2 млн. осіб, з них 19,8% іноземців (станом на 2001 рік).

Населення країни складається з етнічних груп, які використовують різні мови (німецьку, французьку, італійську і ретороманську) і нерідко відрізняються за віросповіданням. Але взаємна терпимість і доброзичливість дозволяють їм жити і працювати в одній країні.

Германо-швейцарці заселяють центральні і східні 15 кантонів країни, за віросповіданням більшість з них - протестанти.

Франко-швейцарці проживають у кантонах Во, Женева, Невшатель, Фрібург, Вале і Берн (у кантоні Берн змішано з германо-швейцарцями), за віросповіданням - протестанти і католики.

Італійці та італо-швейцарці зосереджені у південних кантонах (Тічино та Граубюнден), у деяких районах разом з германо-швейцарцями, за віросповіданням - католики.

Ретороманці (близько 50 тис. осіб) проживають у високогірних районах кантону Граубюнден.

Річний приріст населення у 2001 році становив 0,27%.
Кількість народжених - 10,12 на 1000 осіб.
Кількість померлих - 8,77 на 1000 осіб.
Кількість мігрантів - 1,37 на 1000 осіб.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню