Категорія D - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Категорія D

Все про візи > Національна віза

Основні документи, потрібні для отримання довгострокової візи:

Візова анкета, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто заявником. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
Дві (1 – у випадку подачі до ППВА у Києві) кольорові фотографії. Підписаний заявником закордонний паспорт, що відповідає наступним вимогам:

дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;
містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому. У випадку подачі документів на візу для неповнолітньої дитини, що вписана в паспорт, необхідні додаткові сторінки для візи.
у випадку наявності інших закордонних паспортів, їх потрібно додати до анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані, в українському паспорті має бути відповідна відмітка або довідка з ОВІРу про його вилучення.
продовжені або пошкоджені паспорти до розгляду не приймаються.
копії першої інформаційної сторінки паспорту, копії Шенгенських віз за останні 3 роки, національних віз за останні 5 років, а також копії усіх штампів про в"їзди/виїзди по цим візам.
Внутрішній паспорт – оригінал і копія всіх сторінок з відмітками. Згідно з ст. 16 і ст. 18 постанови Вищої Ради України про паспорти (Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2503-12
) протягом 1 місяця від дати зміни прізвища, паспорт повинен бути зміненим.
Оригінал та копія страхового медичного полісу, що відповідає наступним вимогам:

зона покриття – Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу - 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 € (100 € у випадку подачі документів у Рівному, Тернополі та Луцьку).
усі дані заявника в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер закордонного паспорту й дата народження).
При одноразовій поїздці, період страхування повинен бути на 15 днів більший від дати дії візи. У випадку одного в’їзду, медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування; у випадку багаторазового перебування медичний поліс може покривати лише першу поїздку.
Страхувальником може виступати лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи Страхувальником може виступати один з батьків/офіційних опікунів.
страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ заявника або номер страхового полісу).
у страховому полісі обов’язково повинна бути зазначена інформація про те, що «Страховий захист надається згідно з «Рішенням Ради ЄС 2004/17/EG відносно медичного страхування подорожуючих за кордон» (у випадку подачі документів до ППВА у Луцькому та Харківському консульських округах)
У випадку подачі документів з метою отримання візи на роботу на підставі запрошення «Oświadczenie», необхідно надати страховий поліс, що покриває всі 180 днів перебування в Польщі.
Додатково, для неповнолітніх осіб (до 18 років) потрібно надати:

оригінал та копію свідоцтва про народження;
копії внутрішніх паспортів батьків;
у запрошенні / бронюванні готелю повинні бути вказані дані всіх подорожуючих осіб;
нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини закордон (надається навіть у випадку спільної подорожі), що містить наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїзд закордон (число/місяць/рік). У випадку, якщо дитина їде у супроводі третьої особи, нотаріально завірений дозвіл повинен містити дані цієї особи. Також додатково необхідно надати її/його діючу візу та копію першої сторінки закордонного паспорта;
якщо для відкриття візи для неповнолітньої особи подається закордонний паспорт одного з батьків/офіційних опікунів до якого вона вписана, дозвіл від нього/неї подавати не потрібно. Будь ласка, зауважте, що в такому випадку документи може подавати виключно той з батьків, до закордонного паспорту якого вона вписана;
якщо є тільки один опікун, необхідно надати рішення суду про одноосібне опікунство, свідоцтво про смерть або інший підтверджуючий документ.
Кожен, хто не є громадянином України, має також надати:
  
Документ, що підтверджує легальність проживання на території України (віза/посвідка на проживання/реєстрація дійсні ще 3 місяці після останнього запланованого повернення в Україну).
Доказ наявності достатніх фінансових коштів у вигляді: довідки з банку про наявність кредитної картки і залишок на рахунку та виписки з банківського рахунку за останні 3–6 місяців або дорожніх чеків виписаних на заявника, який пожає документи разом з квитанцією про їх купівлю.
Для приватних підприємців: оригінал свідоцтва про державну реєстрацію ФОП або остання податкова декларація.
Для найманих працівників: довідка з місця роботи, яка підтверджує посаду працівника, заробітну плату за останні 6 місяців і рік прийняття на роботу.
Для студентів / учнів: довідка з навчального закладу.
Документи, що підтверджують мету поїздки:

1.  З метою праці на час, що не перевищує 6 місяців протягом року:
Оригінал і копія заяви-доручення на виконання праці, зареєстрованої в Повітовому бюро праці. Запрошення повинно містити наступну інформацію:

Дата видачі, підпис і печатку відповідальної особи в Повітовому бюро праці;
Назва запрошуючої фірми, підпис і печатку роботодавця;
Прізвище, ім’я, рік народження, серія і номер дійсного закордонного паспорта заявника;
Мета та тривалість візиту (дати, кількість днів перебування);
Хто покриває витрати на транспорт і проживання.

Запрошення повинно бути надруковане не офіційному бланку Повітового Бюро Праці. На підставі цього запрошення візу може просити лише та особа, чиї дані у ньому вказані.

Такий тип запрошення не дає права подавати документи на візу родині заявника.

2.  З метою виконання праці на підставі дозволу:
Оригінал і копія дозвілу на працю на території Республіки Польща, виданий Воєводським управлінням. Запрошення повинно містити наступну інформацію:

Дата видачі, підпис і печатку відповідальної особи у Воєводському управлінні;
Назва запрошуючої фірми;
Прізвище, ім’я, рік народження;
Мета та тривалість візиту (дати);

На підставі цього запрошення візу може просити лише та особа, чиї дані у ньому вказані. Член подружжя та діти заявника можуть просити візу Шенген як супроводжуючі особи.

3.  З метою виконування обовязків члена правління фірми, зареєстрованої у Реєстрі Підприємців :
Копія витягу з Національного Судового Реєстру (KRS)

Заявники, що подають документи на підставі Витягу, можуть просити про видання візи строком максимально на 180 днів протягом 1 року. У випадку наявності Витягу та Дозволу на роботу (Zezwolenie) заявник може просити про отримання візи строком на 365 днів.

Члени подружжя та діти заявників, які подають документи / мають візу на підставі витягу, можуть просити про видачу лише візи Шенген на підставі Витягу.

4.  З метою отримання I ступеню, II ступеню вищої освіти або повної магістерської освіти, або III ступеню
  
Довідка з навчального закладу / курсів  в Польщі, яка підтверджує зарахування іноземця на навчання
Детальний графік навчання (кількість годин, дні навчання), а у випадку платних курсів – підтвердження оплати навчання

5.  З метою використання прав, що надає Карта Поляка
оригінал та копія Карти Поляка

УВАГА!

Додатково: під час подачі документів до ППВА, які працюють на умовах попередньої оплати, заявникам необхідно надати оригінали квитанцій про оплату сервісного збору, в іншому випадку документи не будуть прийняті.

Увага! ППВА приймають документи на робочу візу викючно згідно з місцем прописки.

Інформуємо, що згідно з розпорядженням ЄС № 265/2010 Європарламенту і Ради, котре вносить зміни у Виконавчу Конвенцію Шенген та Розпорядження № 562/2006 стосовно руху осіб, котрі мають довгострокові візи:

Всі візи типу D, що дають право пересуватися по зоні Шенген протягом 90 днів протягом кожних 180 - аналогічні гостьовим.
Держави-члени можуть видавати візи типу D максимально з однорічним періодом дії.

Віза не гарантує в’їзду на територію Польщі. Остаточне рішення про перетин кордону щоразово приймає Прикордонна Служба.

Під час оплати візового та сервісного зборів необхідно надати копію 1-6 (за наявності будь-якої інформації на них) сторінок українського паспорту або копію першої сторінки закордонного паспорту у касі банку. Оплата може бути здійснена готівкою в євро або гривні у касах банку, які знаходяться в приміщенні Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі. Під час оплати додатково необхідно сплатити комісію за послуги банку.

Будь ласка, зверніть Вашу увагу на те, що усі кошти, сплачені за візовий та сервісний збори, не повертаються.

Повідомляємо, що з 15 вересня 2012 р. набула чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про скасування оплати за оформлення національних віз.

У зв'язку з цим прийом на розгляд анкет для отримання НАЦІОНАЛЬНОЇ візи  
(за винятком термінової екрспрес-візи) є безкоштовним.

Запршуємо подивитися таблицю
візових оплат.


Назад до змісту | Назад до головного меню