Економічна діяльність - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Економічна діяльність

Все про візи > Шенген віза > Необхідні документи

Основні документи, потрібні для отримання короткострокової візи:

Візова анкета, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто заявником. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або офіційних опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
Дві кольорові фотографії, що відповідають наступним вимогам: вони мають бути кольоровими, чіткими, бути на білому фоні та контрастними, розміром 3,5 х 4,5 см, надрукованими на високоякісному фотопапері, мають бути зробленими не раніше 6-ти місяців до подачі документів і відповідати дійсному вигляду заявника. На фотографіях мають бути чітко відображені очі та обличчя з маківки голови до верхівки плечей. Обличчя має бути без головного убору і займати 70-80% фотографії; погляд має бути спрямований в камеру; рот має бути закритим; волосся не повинно закривати обличчя.
Підписаний заявником закордонний паспорт, дійсний принаймні три місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС; паспорт має містити принаймні дві вільні сторінки (для віз) і має бути виданим не раніше, ніж 10 років тому. Продовжені паспорти прийматися до розгляду не будуть. Паспорти приймаються без будь-яких обкладинок (пластикових чи шкіряних). Будь ласка, додайте копії сторінок паспорту з Шенгенськими візами та останньою національною візою за останні три роки.
Якщо у Вас є інші закордонні паспорти, їх потрібно додати до анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані, в українському паспорті має бути відповідна відмітка або довідка з ОВІРу про його вилучення.
Внутрішній паспорт – оригінал і копія всіх сторінок з відмітками.
Медичний страховий поліс* – оригінал та копія, який покриває 30000 € і є дійсним в усіх країнах ЄС (додатково для Пунктів Прийому Візових Анкет до Польщі у Львові, Тернополі та Івано-Франківську страховий поліс повинен містити наступну інформацію: зона покриття – Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу - 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 € (100 € у випадку подачі документів у Рівному та Луцьку). Всі дані заявника в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер паспорту та дата народження). При одноразовій поїздці період страхування повинен бути на 15 днів більший від дати дії візи. У випадку одного в’їзду, медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування; у випадку багаторазового перебування медичний поліс може покривати лише першу поїздку. Будь ласка, зауважте, що Страхувальником може виступати лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи Страхувальником може виступати один з батьків/офіційних опікунів.
У Пункти Прийому Візових Анкет до Польщі належить подати страховий поліс з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації – ПІБ заявника або номер страхового полісу).
*У випадку подачі документів до ППВА у Луцьку та Рівному поліс медичного страхування, який не міститиме інформації про те, що умови страхування відповідають рішенню Ради ЄС 2004/17/WE не буде прийнятим.
Додатково, для неповнолітніх осіб потрібно надати свідоцтво про народження в оригіналі та копії, нотаріально завірений дозвіл* від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон, і копію першої сторінки паспорта від батьків/офіційних опікунів, які не подорожують** з дитиною. Якщо є тільки один опікун, це потрібно підтвердити, надавши рішення суду про одноосібне опікунство, свідоцтво про смерть або інший документ. У випадку, якщо у батьків є діючі Шенген візи, до справи також необхідно долучити копії цих віз разом з першою сторінкою закордонного паспорта. Надання нотаріально завіреного дозволу від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон, не є обов’язковим у випадку подачі документів для відкриття візи і обох батьків, і неповнолітньої дитини. Якщо для відкриття візи для неповнолітньої особи подається закордонний паспорт одного з батьків/офіційних опікунів до якого вона вписана, дозвіл від нього/неї подавати не потрібно.
*Зауважте, будь ласка, що нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон повинен містити наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїзд закордон (число/місяць/рік). У випадку, коли дитина їде у супроводі третьої особи, необхідно додатково подавати її/його діючу візу та копію першої сторінки закордонного паспорта.
** Зверніть, будь ласка, увагу, що при подачі документів до ППВА у Луцьку та Рівному, нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон повинен бути наданий навіть у випадку спільної подорожі.
  Консульський збір за розгляд візових завок для громадян України становить 35 €.
Кожен, хто не є громадянином України, має також надати:
Документ, що підтверджує легальність проживання на території України (віза/посвідка на проживання/реєстрація дійсні ще 3 місяці після останнього запланованого повернення в Україну.
Доказ наявності достатніх фінансових коштів, який може бути поданий у вигляді: довідки з місця роботиіз вказанням посади працівника, заробітньої плати за останні 6 місяців і рік прийняття на роботу; довідки з банку про залишок коштів на депозитному рахунку; довідки з банку про наявність кредитної картки і залишок на рахунку; виписки з банківського рахунку за останні 3–6 місяців; дорожніх чеків*.

* Ті заявники, які подають документи в ППВА у Львові, Тернополі та Івано-Франківську повинні надати виписку з банку про рух коштів на рахунку або дорожні чеки разом з квитанцією з банку про їх купівлю.

Довідка з роботи в оригіналі:
  
Для найманих працівників: довідка з місця роботи, яка підтверджує посаду працівника, заробітну плату за останні 6 місяців і рік прийняття на роботу.
Для приватних підприємців: оригінал свідоцтва про державну реєстрацію ФОП.
Для студентів: довідка з навчального закладу.

  Оригінал і копія письмового запрошення* від польської фірми. Запрошення повинно бути виданим на офіційному бланку фірми та містити натупну інформацію:
   Дату видачі, підпис контактної особи і чітко зазначене її прізвище та ім’я, а також печатку фірми
   Прізвище, ім’я, рік народження, серію та номер дійсного закордонного паспорта заявника, громадянство
   Мету та тривалість візиту (точні дати, кількість днів та в’їздів)
   Інформацію стосовно покриття витрат
   Номер телефону, повна назва і адреса фірми, що запрошує.
   Реєстраційний номер польської фірми у формі, яка вимагається польським законодавством (REGON, NIP, KRS)
  Для власників/співвласників польської фірми потрібно надати оригінал та копію виписки з Національного судового реєстру (KRS) про ведення бізнесу у Польщі, дійсну 3 місяці від дати видачі.
  Зверніть, будь ласка,увагу, що при подачі документів до ППВА у Луцьку та Рівному необхідно також додатково надати копію трудової книжки/трудового договору, завірених печаткою фірми; для приватних підприємців – свідоцтво про державну реєстрацію (оригінал і копію), а також – свідоцтво платника податку (оригінал і копію).

* Будь ласка, зауважте, що запрошення дійсне протягом 3 місяців від дати видачі.

Під час оплати візового та сервісного зборів необхідно надати копію 1-6 (за наявності будь-якої інформації на них) сторінок українського паспорту у касі банку.

Оплата може бути здійснена готівкою в євро або гривні у касах банку, які знаходяться в приміщенні Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі. У випадку відсутності кас в приміщенні ППВА, оплата послуг здійснюється у відповідному банку.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню