Відвідини - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Відвідини

Все про візи > Шенген віза > Необхідні документи

Основні документи, потрібні для отримання короткострокової візи:

Візова анкета, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто заявником. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
Дві кольорові фотографії, що відповідають наступним вимогам: вони мають бути кольоровими, чіткими, бути на білому фоні та контрастними, розміром 3,5 х 4,5 см, надрукованими на високоякісному фотопапері, мають бути зробленими не раніше 6-ти місяців до подачі документів і відповідати дійсному вигляду заявника. На фотографіях мають бути чітко відображені очі та обличчя з маківки голови до верхівки плечей. Обличчя має бути без головного убору і займати 70-80% фотографії; погляд має бути спрямований в камеру; рот має бути закритим; волосся не повинно закривати обличчя.
Підписаний заявником закордонний паспорт, дійсний принаймні три місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС; паспорт має містити принаймні дві вільні сторінки (для віз) і має бути виданим не раніше, ніж 10 років тому. Продовжені паспорти прийматися до розгляду не будуть. Паспорти приймаються без будь-яких обкладинок (пластикових чи шкіряних). Будь ласка, додайте копії сторінок паспорту з Шенгенськими візами та останньою національною візою за останні три роки.
Якщо у Вас є інші закордонні паспорти, їх потрібно додати до анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані, в українському паспорті має бути відповідна відмітка або довідка з ОВІРу про його вилучення.
Внутрішній паспорт – оригінал і копія всіх сторінок з відмітками.
Медичний страховий поліс* – оригінал та копія, який покриває 30000 € і є дійсним в усіх країнах ЄС (додатково для Пунктів Прийому Візових Анкет до Польщі у Львові, Тернополі та Івано-Франківську страховий поліс повинен містити наступну інформацію: зона покриття – Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу - 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 € (100 € у випадку подачі документів у Рівному та Луцьку). Всі дані заявника в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер паспорту та дата народження). При одноразовій поїздці, період страхування повинен бути на 15 днів більший від дати дії візи. У випадку одного в’їзду, медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування; у випадку багаторазового перебування медичний поліс може покривати лише першу поїздку. Будь ласка, зауважте, що Страхувальником може виступати лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи Страхувальником може виступати один з батьків/офіційних опікунів.
У Пункти Прийому Візових Анкет до Польщі належить подати страховий поліс з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації – ПІБ заявника або номер страхового полісу).
*У випадку подачі документів до ППВА у Луцьку та Рівному поліс медичного страхування, який не міститиме інформації про те, що умови страхування відповідають рішенню Ради ЄС 2004/17/WE не буде прийнятим.
Додатково, для неповнолітніх осіб потрібно надати свідоцтво про народження в оригіналі та копії, нотаріально завірений дозвіл* від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон, і копію першої сторінки паспорта від батьків/офіційних опікунів, які не подорожують** з дитиною. Якщо є тільки один опікун, це потрібно підтвердити, надавши рішення суду про одноосібне опікунство, свідоцтво про смерть або інший документ. У випадку, якщо у батьків є діючі Шенген візи, до справи також необхідно долучити копії цих віз разом з першою сторінкою закордонного паспорта. Надання нотаріально завіреного дозволу від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон, не є обов’язковим у випадку подачі документів для відкриття візи і обох батьків, і неповнолітньої дитини. Якщо для відкриття візи для неповнолітньої особи подається закордонний паспорт одного з батьків/офіційних опікунів до якого вона вписана, дозвіл від нього/неї подавати не потрібно.
*Зауважте, будь ласка, що нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон повинен містити наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїздк закордон (число/місяць/рік). У випадку, коли дитина їде у супроводі третьої особи, необхідно додатково подавати її/його діючу візу та копію першої сторінки закордонного паспорта.
  ** Зверніть, будь ласка, увагу, що при подачі документів до ППВА у Луцьку та Рівному, нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон повинен бути наданий навіть у випадку спільної подорожі.

   Консульський збір за розгляд візових заявок для громадян України становить 35 €.

Кожен, хто не є громадянином України, має також надати:

   Документ, що підтверджує легальність проживання на території України (віза/посвідка на проживання/реєстрація дійсні ще 3 місяці після останнього запланованого повернення в Україну.
   Доказ наявності достатніх фінансових коштів, який може бути поданий у вигляді: довідки з місця роботиіз вказанням посади працівника, заробітньої плати за останні 6 місяців і рік прийняття на роботу; довідки з банку про залишок коштів на депозитному рахунку; довідки з банку про наявність кредитної картки і залишок на рахунку; виписки з банківського рахунку за останні 3–6 місяців; дорожніх чеків*.

* Ті заявники, які подають документи в ППВА у Львові, Тернополі та Івано-Франківську повинні надати виписку з банку про рух коштів на рахунку або дорожні чеки разом з квитанцією про їх купівлю.

   Довідка з роботи в оригіналі:

   Для найманих працівників: довідка з місця роботи, яка підтверджує посаду працівника, заробітну плату за останні 6 місяців і рік прийняття на роботу.
   Для приватних підприємців: оригінал свідоцтва про державну реєстрацію ФОП.
   Для студентів: довідка з навчального закладу.

Документи, що підтверджують головну мету перебування:

   Оригінал та копія запрошення*, зареєстрованого у місцевому органі влади Польщі (зареєстрованого в Управлінні воєводи)
   Оригінали та копії документів, що підтверджують родинні зв`язки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження та ін.).
   У випадку відвідування близького родича – дружини/чоловіка, дітей (включаючи всиновлених), бабусі/дідуся та онуків, який легально проживає на території Польщі, можливе надання оригіналу та копії нотаріально завіреного запрошення з Польщі. Додатково слід надатикопію першої сторінки паспорта (якщо запрошуюча сторона є громадянином Польщі); у випадку, якщо запрошуюча сторона не є громадянином Польщі, необхідно надати копію дійсного дозволу на проживання на території РП.
   Запрошення повинно містити наступну інформацію:

   Повне ім’я, адресу і номер телефону запрошуючої сторони.
   Повне ім’я, адресу, дату народження та номер паспорту особи, яку запрошують.
   Дату видачі, тривалість та пункт призначення подорожі. Ступінь рідства між запрошуваною і запрошуючою стороною.
   Хто покриває витрати на транспорт і проживання.

* Будь ласка, зауважте, що запрошення дійсне протягом 3 місяців від дати видачі.

Під час оплати візового та сервісного зборів необхідно надати копію 1-6 (за наявності будь-якої інформації на них) сторінок українського паспорту у касі банку.

Оплата може бути здійснена готівкою в євро або гривні у касах банку, які знаходяться в приміщенні Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі. У випадку відсутності кас в приміщенні ППВА, оплата послуг здійснюється у відповідному банку.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню