Словенія - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Словенія
Республіка Словенія (словен. Republika Slovenija) — країна на півдні Європи, межує на півночі з Австрією, сході з Угорщиною, півдні з Хорватією, заході з Італією, на південному заході має вихід до Адріатичного моря.
________________________________________________________________

Площа 20 300 км2; столиця Любляна; рельєф: гористий, ріки Сава, Драва; глава держави Мілан Кучан з 1990; глава уряду Янеш Дровсек з 1992; політична система — демократія, що розвивається. Виробляється: зерно, цукровий буряк, домашня худоба, деревина, бавовняний і вовняний текстиль, сталь, транспортні засоби; населення 1930 тис. (1990); мова: словенська.

Недавня історія: об'єдналася з Сербією й Хорватією в 1918; Королівство сербів, хорватів і словенців було перейменовано в Югославію в 1929. Стала союзною республікою Югославії в 1945. В 1989 була змінена конституція з метою виходу з федерації. В 1990 пройшли вибори на багатопартійній основі, Словенія оголосила про суверенітет і незалежність, що було схвалено на референдумі. Незалежність проголошено в 1991, після чого у республіку була введена Югославська Народна Армія, договір про припинення вогню підписаний за допомогою ЄС, армія виведена. Незалежність Словенії визнана ЄС і США в 1992, у тому ж році країну прийнято в ООН і ОБСЄ. Словенія є також членом НАТО, ЄС і Шенгенської угоди.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню